Home WiadomościZe Świata Salezjanie: logo i plakat drugiego roku

Salezjanie: logo i plakat drugiego roku

Redakcja

Jest gotowy i dostępny plakat na drugi rok przygotowania do obchodów Dwustulecia urodzin Księdza Bosko. W jego opracowaniu, podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego projektu graficznego, powstałego w “Don Bosco Institute of Communication Arts” (DBICA) w Chennai, uczestniczył także Przełożony Generalny.

Miesiąc od przejścia z jednego do drugiego roku tematycznego Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej prezentuje drugi plakat. “Projekt graficzny, jaki został zaproponowany w ubiegłym roku, został przyjęty i odpowiednio wykorzystany niemalże przez całe Zgromadzenie” – twierdzi ks. Filiberto González, Radca ds. Komunikacji Społecznej. “Jest to pozytywny znak, ponieważ daje jednolity obraz drogi, którą przemierzamy”.

Poster, którego charakteryzuje kolor zielony, wybrany po to, aby wskazać na rok poświęcony pedagogii Księdza Bosko, wyróżnia się pod względem trzech elementów:

twarz Księdza Bosko – odtworzona na bazie kalki, jaką Cellini wykonał nazajutrz po jego śmierci i na podstawie której została zrealizowana woskowa maska, która dzisiaj przedstawia go w urnie – to ta sama, która jest przechowywana w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie, i która peregrynuje po świecie;

akrylowy szczegół na płótnie Mario Boganiego “Don Bosco con i ragazzi” (“Ks. Bosko z młodzieżą”), znajdującym się w Bazylice na Colle Don Bosco. Na pierwszym planie widoczni są młodzi adresaci działania Księdza Bosko (chłopcy i dziewczęta), za którymi znajdują się ci, którzy kontynuują jego dzieło: zakonnicy i świeccy. Na drugim planie znajdują się owoce świętości, które rozkwitnęły wokół Księdza Bosko: Dominik Savio, Franciszek Besucco i Michał Magone;

trzy kolumny, na których się zasadza System Prewencyjny: rozum, religia i miłość wychowawcza.

Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej ponawia zaproszenie do przyjęcia tego drugiego projektu graficznego i wykorzystania drugiego logo, którego cechuje kolor zielony, oraz nowego plakatu na stronach internetowych, w Biuletynie Salezjańskim i w różnych inicjatywach, zaplanowanych na ten drugi rok, poświęcony pedagogii Księdza Bosko.

Poster, w różnych językach, został dołączony do czerwcowego numeru ANSfoto. Na stronie sdb.org dostępne są pliki trzech logo i drugiego plakatu. W tej samej sekcji można poprosić o oryginalny plik, by móc wykorzystać go w dziewięciu językach.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda