Home WiadomościZe Świata Seminarium naukowe w Rzymie

Seminarium naukowe w Rzymie

Redakcja

W dniach od 11 do 13 lipca 2012 r. w Rzymie odbyło się seminarium naukowe „Kultura postmodernistyczna i odpowiedź franciszkańska: kontekst i perspektywy”, zorganizowane przez Kurię Generalną Zakonu Braci Mniejszych i Papieski Uniwersytet “Antonianum”.

Po Kapitule Generalnej OFM w 2009 r. jako odpowiedź na uchwałę nr 14 tej kapituły powstała w Zakonie Komisja (należy do niej o. Zenon Styś OFM z naszej Prowincji), której zadaniem jest promowanie studium interdyscyplinarnego nad aktualnym stanem Zakonu. Seminarium rzymskie jest refleksją na ten temat ze strony braci pracujących na polu naukowym w Zakonie. Z naszej Prowincji oprócz o. Zenona uczestniczą: o. dr Wacław Michalczyk OFM, o. dr Edmund Urbański OFM, o. dr Krzysztof Paszkiewicz OFM i doktorant z Kolegium S. Isidoro – o. lic. Piotr Mróz OFM.

Druga część seminarium odbędzie się w dniach od 29 do 31 stycznia 2013 w Rzymie.

Owocem seminarium będzie wydanie książki zawierającej treść jego wykładów, która będzie mogła służyć jako materiał do refleksji w Zakonie Braci Mniejszych w związku z kolejną Kapitułą Generalną w 2015 roku.

Za: www.ofm.krakow.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda