Home WiadomościZe Świata Salezjanie. Miłosierdzie wraca na ulice Chapultepec

Salezjanie. Miłosierdzie wraca na ulice Chapultepec

Redakcja
 

Promenada Chapultepec w mieście Guadalajara, długa aleja, którą przemierza codziennie wielka liczba osób, będąca także rejonem handlowym i turystycznym, gdzie odbywają się często różne wydarzenia społeczno-kulturalne, w tym roku, już po raz kolejny, była miejscem imprezy pod nazwą “Corredor de la Misericordia” (Aleja Miłosierdzia). Jej organizatorem był sektor duszpasterstwa młodzieżowego wraz z parafią Naszej Pani Pokoju i salezjańskim kościołem pw. św. Franciszka Salezego.

Papież Franciszek użył zwrotu “Kościół wychodzący”. Wiąże się z nim wiele znaczeń: Kościół, który troszczy się o każdego człowieka, począwszy od jego stanu moralnego czy jego zapatrywań; Kościół otwarty na dialog uniwersalny z innymi Kościołami, religiami i ideologiami; Kościół, który czyni z wszystkich braci i sióstr ogromną wspólnotę braterską; Kościół-pasterz, który kroczy pośród ludu, z zapachem owiec i miłosierdzia; Kościół, który szuka egzystencjalnych peryferii; Kościół, który jest sługą i profetycznym głosem; Kościół, który wychodzi do ubogich, rozmawia z nimi, obejmuje ich i ich broni; Kościół, który staje w obronie ofiar i nazywa je po imieniu; Kościół rewolucji czułości, miłosierdzia i opieki; Kościół wrażliwy na problem ekologii i przyszłości naszego “wspólnego domu”, matki ziemi, jednym słowem – Kościół będący radością Ewangelii i nadzeją dla tego świata.

I właśnie pod znakiem tych wartości, mocno zakorzenionych w głowie i w sercu, przebiegło również w tym roku wydarzenie “Corredor de la Misericordia”. Jak w poprzednich edycjach celem imprezy było stworzenie osobom, które przechodziły tym popularnym deptakiem w Guadalajarze, możliwości nabycia świec i zachęcenia ich do przystąpienia do sakramentu pojednania.  

W tej inicjatywie uczestniczyło około 70 wolontariuszy z Rodziny Salezjańskiej, ludzi młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego i należących do lokalnego duszpasterstwa parafialnego. Uczestniczyli także ks. Abel Castillo i bp Héctor Guerrero Córdova, salezjanin, emerytowany biskup Prałatury Mixes.

Głównym celem tegorocznej “Corredor de la Misericordia” było przypomnienie zachęty papieża Franciszka do głoszenia miłosierdzia Bożego na ulicach i uczynienie pracy duszpasterskiej doświadczeniem codziennym, radosnym i bliskim wszystkim ludziom.

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda