Home WiadomościZe Świata Salezjanie: Obrady Światowej Konsulty Duszpasterstwa Młodzieżowego

Salezjanie: Obrady Światowej Konsulty Duszpasterstwa Młodzieżowego

Redakcja

W piątek, 8 lutego, w Rzymie, w Domu Generalnym odbyło się trzecie spotkanie Światowej Konsulty Duszpasterstwa Młodzieżowego. Obrady skupiały się na rewizji „Podstawowych ram odniesienia Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieżowego” i nowej ewangelizacji. Na koniec uczestnicy sformułowali przesłanie, w którym przywołują niektóre zasadnicze elementy salezjańskiego duszpasterstwa młodzieżowego.

W Konsulcie, rozpoczętej w dniu 5 lutego, uczestniczyli Delegaci krajowi i regionalni, Radcy ds. Misji i Komunikacji Społecznej; gospodarzem i animatorem spotkania był ks. Fabio Attard, Radca ds. Duszpasterstwa Młodzieży, któremu pomagali inni członkowie Dykasterium.

18 salezjanów zmierzyło się z dwoma celami Konsulty Duszpasterstwa Młodzieżowego: wnieść swój wkład w przemyślenie Duszpasterstwa Młodzieżowego w perspektywie coraz bardziej wyraźnego wymiaru ewangelizacyjnego oraz zasugerować pewne linie przewodnie dla nowych scenariuszy, w których jest realizowana praca ewangelizacyjna.

Punktem wyjścia były, oprócz doświadczenia przybyłych Delegatów, materiały, które zostały nadesłane z 90 Inspektorii salezjańskich. Stanowią one ogromny i cenny wkład, będący przedmiotem studium członków Dykasterium ds. Duszpasterstwa Młodzieży, którzy opracowali przemyślaną syntezę. Na różnych posiedzeniach, realizowanych na forum zgromadzenia czy grup regionalnych, analizujących wyzwania i rozwiązania, zostały wskazane istotne elementy, które zostaną uwzględnione przy opracowywaniu nowej wersji “Podstawowych ram odniesienia dla Salezjańskiego Duszpasterstwa Młodzieżowego” oraz zaproponowane Inspektorom i Delegatom ds. Duszpasterstwa Młodzieżowego Zgromadzenia.

Spotkanie to było trzecim w sześcioleciu 2008-2014 r. Pierwsze spotkanie Światowej Konsulty Duszpasterstwa Młodzieżowego odbyło się w 2010 r., a było poświęcone towarzyszeniu duchowemu w Duszpasterstwie salezjańskim; drugie w 2011 r. – na temat “Powrócić do Księdza Bosko”.

Tekst przesłania członków Konsulty, zawierający niektóre, fundamentalne dla salezjańskiego Duszpasterstwa młodzieżowego, elementy, jest dostępny na stronie sdb.org w języku włoskim, angielskim, francuskim i hiszpańskim.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda