Home WiadomościZe Świata Salezjanie po raz pierwszy w Malezji

Salezjanie po raz pierwszy w Malezji

Redakcja

W uroczystość Wniebowzięcia NMP i w dniu urodzin św. Jana Bosko, naszego ojca i założyciela, miało miejsce dwudniowe, ważne spotkanie arcybiskupa miasta Kuching, Simona Poha, i pierwszych misjonarzy salezjańskich w Malezji w osobach: ks. Ramon Borja (Filipiny), ks. Andre Belo (Timor Wschodni) i ko. Manuel Ruperez (Hiszpania). Przedmiotem spotkania było omówienie powołania do życia instytucji wychowawczej, która będzie prowadzona przez salezjanów, a która stanie się pierwszą placówką salezjańską w tym kraju. Decyzja w tej sprawie ostatecznie zapadła.

Wraz ze wspomnianymi powyżej w tym spotkaniu wzięli także udział: p. Gerald Lee Leong Ai, dyrektor szkoły prywatnej “St. Joseph Berhad” i p. Christopher Chua Boon Hua, dyrektor prywatnej szkoły średniej “St. Joseph”. Zostali oni wyznaczeni przez arcybiskupa do kierowania tym projektem.

Szkoła, która została powierzona salezjanom, będzie się znajdować w pobliżu Kuching, w miejscowości Samarahan (10 hektarów ziemi), a przyjmie nazwę “St.Joseph’s College” (studenci powyżej 17. roku życia). Ze strony archidiecezji Kuching Che będzie przeprowadzony cały niezbędny proces prawny w tej sprawie. Archidiecezja zawiaduje obecnie trzema wielkimi szkołami (szkoła podstawowa im. św. Józefa, szkoła średnia i szkoła międzynarodowa). Koledż św. Józefa będzie czwartą szkołą.

W czasie tego pierwszego spotkania salezjanów z arcybiskupem Simonem Pohem były dyskutowane możliwe kierunki nauczania w koledżu: szkolenie i kształcenie nauczycieli, kursy rolnicze, kursy kształcenia technicznego i zawodowego (elektryka, auto-mechanika, sztuka kulinarna, sprzątanie itd.).

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda