Home WiadomościZe Świata Salezjanie: W czasie pandemii przekazaliśmy żywność ponad milionowi osób z Indii

Salezjanie: W czasie pandemii przekazaliśmy żywność ponad milionowi osób z Indii

Redakcja

Wiadomości, jakie docierają z Indii, są szokujące: od 30 stycznia, kiedy potwierdzono pierwsze zakażenie koronawirusem, tych zakażeń ciągle przybywa.

Dotąd w Indiach odnotowano 440 tys. zakażeń i 14011 zgonów, i podczas gdy rośnie liczba przypadków zakażeń, restrykcje są coraz bardziej zaostrzane.

Początkowo surowej kwarantannie zostało poddanych 1,3 miliarda osób, po czym ta została rozciągnięta na inne osoby, co uderzyło przede wszystkich w ubogich i migrantów. W dniu 9 czerwca rozpoczął się powrót do relatywnej normalności, ale ten kraj znajduje się ciagle na czwartym miejscu pod względem osób zakażonych.  

Koronawirus staje się dla bardzo wielu osób, które żyją dzięki temu, co zarobią w ciągu dnia, kwestią przetrwania. Teraz jedyną ich troską jest móc wrócić do domu, aby poczuć się bezpiecznym przynajmniej pod względem emocjonalnym i coś zjeść. 

Za pośrednictwem “Sieci Don Bosco”, działającej w Indiach, współpracującej z innymi salezjańskimi organizacjami pozarządowymi, które są obecne we wszystkich stanach kraju, salezjanie dostarczają gotowane pożywienie dla 1,2 miliona osób i przekazują 170 822 zestawów z podstawowymi produktami żywnościowymi.  

Członkowie i wolontariusze salezjańskich organizacji przygotowali i dostarczyli ponad pół miliona maseczek osobom najbardziej potrzebującym. Od samego początku salezjanie w Indiach, jak zresztą cały świat, skupił się na pomocy osobom znajdującym się w skrajnej biedzie i najbardziej narażonym.

“Sieć Don Bosco” od samego początku była z ubogimi i uchodźcami wewnętrznymi.  

Ze swojej strony Salezjańska Prokura Misyjna z Madrytu, “Misiones Salesianas”, przekazała środki na tygodniowe zestawy żywnościowe i środki higieniczne dla setek rodzin ze wspólnot tubylczych w stanie Tamil Nadu. Tysiące osób skorzystało z tej dobroczynnej akcji, której celem było złagodzenie skutków izolacji społecznej i zapobieganie zakażeniom.  

Pomocą objęto taksówkarzy, wędrownych sprzedawców, migrantów, uchodźców i osoby, które żyją na ulicy. Objęto nią również osoby samotne, w podeszłym wieku i dzieci. Wszystkim tym osobom starano się pomóc w zależności od ich potrzeb.

Oprócz pożywienia salezjanie zapewnili schronienie, transport i opiekę medyczną. Salezjańskie NGO, ze swojej strony, podjęły współpracę z władzami lokalnymi wielu miejscowości na polu koordynowania akcji pomocy i w celu jej jak największej skuteczności.

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda