Salezjanie w ONZ: czynić młodzież odpowiedzialną za zmianę społeczeństwa

W ramach przygotowania do Dwustulecia urodzin Ks. Bosko salezjanie zorganizują okolicznościowe spotkanie w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku, którego celem będzie przedstawienie wkładu, jaki salezjanie wnieśli na rzecz Narodów Zjednoczonych na całym świecie. W przygotowaniu spotkania, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 24 września, wspaniałomyślnie współpracowała Misja Stałego Obserwatora przy Stolicy Apostolskie i Stała Misja Hondurasu przy ONZ.

Na tę inicjatywę, opatrzoną mottem: “czynić odpowiedzialnymi młodych, aby stawali się rzecznikami zmiany w wykorzenieniu ubóstwa”, złożą się wystąpienia kard. Oscara Rodrigueza Maradiaga, salezjanina, arcybiskupa Tegucigalpa i Prezydenta “Caritas Internationalis”, oraz pana Jeana Paula Mullera, salezjanina koadiutora, Ekonoma generalnego Zgromadzenia Salezjańskiego.

Honorowymi gośćmi będą Prezydent Hondurasu – Porfirio Pepe Lobo i arcybiskup Dominique Mamberti, Sekretarz Stolicy Apostolskiej ds. relacji z państwami.

Ambasador Hondurasu, pani Elizabeth Flores, ambasador Wenezueli – Jorge Valero, i bp Francis Chullikatt, stały przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ, otworzą obrady, kierując słowa powitania i wprowadzając w problematykę. Ambasador Valero, były wychowanek salezjańskiej szkoły w Wenezueli, zaświadczy o swoim pozytywnym doświadczeniu, związanym z wychowaniem, jakie otrzymał w młodości.

Kardynał Rodríguez Maradiaga i pan Muller zabiorą z kolei głos na temat odpowiedzialności ludzi młodych i stworzenia środowiska sprzyjającego młodym w ich zaangażowaniu na rzecz zmiany społeczeństwa w optyce salezjańskiej.

Wydarzenie to zostanie udokumentowane na video, a wkrótce będzie dostępne na DVD dzięki współpracy z Missioni Don Bosco z Turynu.

Salezjanie są niezmiernie wdzięczni doktorowi Miguelowi Rimarachin, członkowi personelu ONZ, który dawał się zawsze poznać jako wartościowy współpracownik, a który zatroszczył się o wiele szczegółów tego wydarzenia.

ANS – Nowy Jork

Za: www.infoans.org