Home WiadomościZe Świata Salezjanie – Włochy: Stefan Sándor w “Sacro Cuore”

Salezjanie – Włochy: Stefan Sándor w “Sacro Cuore”

Redakcja

Z okazji beatyfikacji salezjanina koadiutora Stefana Sándora, która miała miejsce 19 października w Budapeszcie, Przełożony Generalny Salezjanów ks. Pascual Chávez przewodniczył Mszy św. w Bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Rzymie. Wśród uczestniczących w niej znaleźli się: ambasador Węgier przy Stolicy Apostolskiej, pan Gábor Győriványi, Przełożona Generalna Córek Maryi Wspmożycielki, Matka Yvonne Reungoat, oraz Inspektor węgierski – ks. Béla Abraham wraz z kilkoma salezjanami i świeckimi z Węgier.

W kazaniu Przełożony Generalny podkreślił znaczenie świadectwa nowego błogosławionego nie tylko dla Węgier, ale dla całego Kościoła i Zgromadzenia.

Odnosząc się następnie do słów papieża Franciszka i roli rodziny, ks. Chávez uwypuklił także, jak bardzo ważną jest rzeczą, zwłaszcza dzisiaj, pielęgnowanie ludzkich i chrześcijańskich korzeni nowych pokoleń: “Dzisiaj błogosławiony Stefan przekazuje nam cenne dziedzictwo i stanowi silne wezwanie do obrony rodziny przed kulturą, która zagraża jej w jej korzeniach ludzkich i chrześcijańskich, i zaangażowania na rzecz wspierania rodziny, zgodnie ze stwórczym planem Boga, i świętości chrześcijańskiego małżeństwa”.

Męczennik Stefan Sándor, jak zaznaczył Przełożony Generalny, swoją osobą i swoim świadectwem wskazał na znaczenie bycia wychowawcą młodzieży. Jego przykład dodaje bodźca innym do życia dzisiaj wymiarem wychowawczym, co on realizował “z pasją apostolską, spójnością życia i bezwarunkowym oddaniem”. A zakończył słowami: “Jako prawdziwy syn Ks. Bosko jaśnieje dzisiaj na firmamencie salezjańskim jak gwiazda żyjąca światłem, które rozjaśnia życie i zachęca nas do wytrwałego stawania się towarzyszami drogi ludzi młodych naszych czasów”.

Kazanie Przełożonego Generalnego, które zakończyło się wezwaniem do nowego błogosławionego, dostępne jest na stronie sdb.org.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda