Home WiadomościZe Świata Salezjanie – Włochy: “Zostań w domu… Jestem z tobą”

Salezjanie – Włochy: “Zostań w domu… Jestem z tobą”

Redakcja

Aby stawić czoła ewentualnym skutkom psychologicznym, które mogą wynikać z izolacji spowodowanej stanem zagrożenia epidemicznego, Papieski Uniwersytet Salezjański (UPS) udostępnił w ramach swoich Instytutów darmowe poradnictwo psychologiczne online w ramach projektu “Tu stai a casa…Io sto con te” (Zostań w domu… Jestem z tobą). Mowa tu o platformie cyfrowej doradztwa psychologicznego, promującej kulturę zasadzającą się na solidarności społecznej, zakładającej jednocześnie dalszą specjalizację psychologów i psychoterapeutów.

Ta inicjatywa, podjęta wraz z Wyższą Szkołą Psychologii Klinicznej (SSPC-IFREP), Szkołą Specjalizacji w Psychoterapii Transakcyjnej (SSPT) i Szkołą Specjalizacji w Psychoterapii Interpersonalnej i Grupowej (SSPIG-ARPI) UPS, wpisuje się w szerszy projekt edukacyjny, jaki ten uniwersystet realizuje na polu dydaktycznym.

Projekt “Tu stai a casa…Io sto con te” wyszedł od zapotrzebowania na “wykwalifikowanych fachowców i psychologów, którzy służyliby innym, stwarzając odpowiednią przestrzeń wymiany opinii i słuchania, gdzie ludzie mogliby odczuć, że są rozumiani, uaktywnić pewne zasoby w celu samoregulalcji i rozpocząć proces towarzyszenia psychologicznego” – uściśla ks. prof. Mario Oscar Llanos, dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu.

“Jest to ważna inicjatywa, ponieważ stanowi ona wkład naszego Uniwersytetu – kontynuuje ks. prof. Llanos – w złagodzenie skutków psychologicznych, jakie może wywołać ta krytyczna sytuacja, zwłaszcza w odniesieniu do rodzin i dzieci”.

Długi okres izolacji społecznej, przymusowe przebywanie w domu, poczucie braku bezpieczeństwa w życiu codziennym, niepokój z powodu chorej bliskiej osoby… Wiele jest sytuacji, które wystawiają na wielką próbę równowagę psychologiczną i emocjonalną w obecnym czasie.

Kompetentni fachowcy, psychologowie ze specjalizacją, z drugiego , trzeciego i czwartego roku specjalizacji w zakresie psychoterapii, stworzą odpowiednią przestrzeń, w ramach której zainteresowane osoby będą mogły być wysłuchane i odpowiednio ukierunkowane, także w zakresie dalszych działań dotyczących zespołów reagowania na stres w takich przypadkach, jak niepokój/depresja czy dolegliwości związane ze stresem po przebytej traumie.

To doradztwo przewiduje trzy spotkania online, które dotyczą takich kwestii, jak analiza i ocena prośby; określenie zasobów samoregulacji, łączących się ze zespołami reagowania na stres;  “Follow-up” i ewentualne zalecenia.

Jak się oblicza, ponad półtora miliarda dzieci jest teraz poza szkołą, a rodzice nie zawsze są przygotowani, by odpowiednio radzić sobie w takich sytuacjach, jak ta wywołana koronawirusem.

Więcej informacji na stronie: http://irpir.it/tu-stai-a-casa-io-sto-con-te/ 

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda