Home WiadomościZe Świata Salezjanin biskupem prałatury Mixes w Meksyku

Salezjanin biskupem prałatury Mixes w Meksyku

Redakcja

Po przyjęciu dymisji bpa Héctora Guerrero Córdovy SDB, Ojciec Święty Franciszek mianował nowym ordynariuszem prałatury Mixes (Meksyk) ks. Salvadora Cleofása Murguíę Villalobosa SDB, członka dykasterii ds. formacji w Generalnej Siedzibie Salezjanów.

Ks. Murguía Villalobos urodził się w León 25 września 1953 roku. Pierwsze śluby złożył w 1974 roku, a wieczyste – 28 września 1980 roku w Guadalajarze.

Odbył studia filozoficzne i teologiczne w salezjańskim seminarium w Tlaquepaque, zdobył licencjat z edukacji w zakresie mediów w ujęciu pedagogicznym, a także licencjat z teologii duchowości na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim (UPS) w Rzymie. A poza tym, odbył studia podyplomowe z teologii duchowości w Berkeley w Stanach Zjednoczonych.

Został wyświęcony na kapłana 11 grudnia 1982 roku w Tlaquepaque. Pełnił następujące funkcje: dyrektora i kierownika duchowego w niższym seminarium duchownym w Guadalajarze, dyrektora Salezjańskiego Instytutu Studiów Wyższych, dyrektora i magistra nowicjuszy w nowicjacie w Chula-Vista, dyrektora domu inspektorialnego w Guadalajarze i dyrektora studentatu teologicznego w Tlaquepaque.

Gdy chodzi o funkcje na poziomie inspektorii, biskup-nominat był wikariuszem ks. inspektora, delegatem ds. formacji i w końcu – inspektorem.

Od 2015 roku pracuje w Rzymie w Dykasterii ds. formacji jako delegat dla Ameryki Łacińskiej.

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda