Home WiadomościZ kraju Kraków honoruje dobroczyńców. Opactwo w Mogile Filantropem 2017!

Kraków honoruje dobroczyńców. Opactwo w Mogile Filantropem 2017!

Redakcja

Opactwo cystersów w Mogile zostało laureatem konkursu o tytuł Filantropa Krakowa A.D. 2017.

Pozostali laureaci to Stowarzyszenie Unicorn, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Tesco Polska Spółka z o.o oraz sklep Leroy Merlin Kraków Czyżyny.

Zwycięzcy odebrali 14 czerwca w magistracie nagrody w postaci symbolicznego berła św. Królowej Jadwigi, akty nadania oraz znaczki „Filantrop Krakowa”. ZOBACZ GALERIĘ To już 18. edycja konkursu, w którym nagradzane są osoby i instytucje zaangażowane w działalność dobroczynną na rzecz potrzebujących mieszkańców Krakowa. Ze względu na duże zainteresowanie w tym roku zwiększono liczbę przyznanych tytułów z trzech do pięciu.

Wszyscy kandydaci zgłoszeni do konkursu zostali wyróżnieni dyplomem za prowadzoną działalność charytatywną. Konkurs o tytuł Filantropa Krakowa ogłaszany jest przez prezydenta Krakowa od 2000 roku. Przyznawany jest on osobom lub podmiotom za wyróżniającą się pomoc udzielaną potrzebującym. Łącznie (za lata 1999–2017) tytułem Filantropa Krakowa uhonorowanych zostało 57 podmiotów (instytucje, firmy, organizacje, osoby fizyczne).

Serdecznie gratulujemy!

Źródło: Gazeta Krakowska

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda