Home WiadomościZe Świata Salwador: Nagrodzono dwa salezjańskie projekty społeczne

Salwador: Nagrodzono dwa salezjańskie projekty społeczne

Redakcja

Projekt Oratorium “Ciudadela Don Bosco” z Soyapango i Stołówka dla osób starszych “Mamma Margherita” z San Salvador – to dwa z dziesięciu projektów pozarządowych, które zostały nagrodzone przez Fundację “Gloria de Kriete” za skuteczność w służbie społecznej, jaką oferują. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 18 lipca.

Oratorium-Ośrodek Młodzieżowy z Soyapango towarzyszy w czasie weekendu 955 dzieciom i młodzieży, grającym w piłkę nożną: 46 drużyn biorących udział w oficjalnych mistrzostwach i 13 – w oratoryjnych. Są to ludzie młodzi z okolicy, przywódcy band i dzieci zagrożone wykluczeniem społecznym.

Parafia pw. Maryi Wspomożycielki otrzymała 50 000 dolarów na Stołówkę “Mamy Małgorzaty”, która od 26 lat serwuje śniadania i obiady przeszło setce osób w podeszłym wieku i zapewnia im opiekę medyczną, podnosząc poziom ich życia. Projekt jest realizowany przy wsparciu wolontariuszy i dobroczyńców.

Fundacja “Gloria de Kriete” nagradza każdego roku trzy z najlepszych projektów krajowych. W tym roku “Ciudadela Don Bosco” otrzymała drugą nagrodę i sumę 75 000 dolarów na dalszą działalność Ośrodka Młodzieżowego Ks. Bosko.

W ubiegłym roku “Polígono Don Bosco” otrzymał pierwszą nagrodę i sumę 100 tysięcy dolarów, a pięć lat temu “Polideportivos Don Bosco” – za różnorodne oferty edukacyjne i szkoleniowe w regionie o wysokim zagrożeniu przemocą wśród młodzieży.

Fundacja “Gloria de Kriete” nagradza organizacje, które w swej działalności nie kierują się zyskiem, zaangażowane w krzewieniu dobra społecznego w Salwadorze. Ceremonia wręczenia Nagrody „Pomagając temu, kto pomaga 2012”, odbywająca się już po raz siódmy, zgromadziła 69 organizacji, reprezentujących różne kategorie:  20 – edukacja, 18 – opieka sanitarna, 20 – edukacja i wydajność, 11 – rozwój lokalny.

ANS – San Salvador

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda