Home WiadomościZe Świata Salwatorianie – Australia: Rozpocząć na nowo od Chrystusa

Salwatorianie – Australia: Rozpocząć na nowo od Chrystusa

Redakcja

Na początku września wspólnota Regionu Australijskiego Prowincji Polskiej Towarzystwa Boskiego Zbawiciela zebrała się na Kapitule Regionu z refleksją na temat przeszłości, aby spojrzeć ku przyszłości. Temat „Rozpocząć na nowo od Chrystusa” został podjęty w Roku Łaski.

Gościem był abp Timothy Costelloe SDB, który w rozważaniach podzielił się z uczestnikami kapituły refleksjami na temat życia zakonnego oraz wprowadził ich w tematykę przeżywanego w Australii Roku Łaski. Mówił o wierności powołaniu, wierności historii zgromadzenia oraz wierności, która pozwala zrealizować osobom zakonnym ich misję i wezwanie.

W tym duchu odbywały się sesje poświęcone formacji ciągłej, rozwojowi rodziny salwatoriańskiej w Australii oraz nad salwatoriańskim życiem apostolskim.

W czasie spotkania wybrano nowy zarząd regionu. Ks. Karol Kulczycki ponownie został superiorem regionu i będzie wspierany przez swoją radę w składzie: ks. Bronisałw Pietrusewicz, ks. Stanisław Bendkowski, ks. Zygmunt Śmigowski i ks. Dariusz Krzyształowicz.

Za: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda