Home WiadomościZe Świata Salwatorianie – Chrzanów: Relikwie Świętych w szpitalu

Salwatorianie – Chrzanów: Relikwie Świętych w szpitalu

Redakcja

sds.plW niedzielę 12 kwietnia br. w Powiatowym Szpitalu w Chrzanowie, w Uroczystość Miłosierdzia Bożego odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. prowincjała Piotra Filasa, która była odprawiona w kaplicy szpitalnej pod wezwaniem Miłosiernego Jezusa, ksiądz prowincjał poświecił relikwiarze i wygłosił kazanie.

Od tego dnia, już na stałe, relikwie tych świętych patronów kaplicy zostały umieszczone w ołtarzu, aby jeszcze bardziej mobilizowały do modlitwy i kultu tych wielkich Świętych. W uroczystościach wzięli udział również zaproszeni księża: ks. superior Piotr Stawarz, ks. proboszcz Grzegorz Pieróg (z parafii Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie), ks. proboszcz Zdzisław Balon (z parafii św. Jana Chrzciciela, Chrzanów-Kościelec), ks. Tadeusz Sołtys SDS i kapelani szpitala. Po Mszy św. dyrektor szpitala dr. Krzysztof Kłos podziękował ks. prowincjałowi za wprowadzenie relikwii i poświecenie relikwiarzy oraz wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Podczas uroczystości śpiewał chór Milenium z Trzebini. Po uroczystościach ks. Edward Toman zaprosił wszystkich na poczęstunek.

Więcej (zdjęcia) na: www.sds.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda