Home Wiadomości Sercanie: Ojciec Generał wizytuje Angolę

Sercanie: Ojciec Generał wizytuje Angolę

Redakcja

W ostatnich dniach współbracia z Angolii powitali ważnych gości. Jako pierwszy przybył br. José Manuel SCJ z Portugalii, który rozpoczyna swoją posługę misyjną na kontynencie afrykańskim.

W poniedziałek 16 stycznia podczas uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył prowincjał ks. José Agostinho de Sousa SCJ, br. Jose otrzymał misyjny krzyż i błogosławieństwo z posłaniem misyjnym (zobacz).

Do Angolii przybył również Ojciec generał Heiner Wilmer SCJ wraz z ks. Leopoldem Mfouakouet SCJ, radnym generalnym, którzy w tych dniach przeprowadzają kanoniczną wizytację w tym kraju.

Wszyscy przybyli goście wzięli udział w lokalnym święcie “jango”, aby lepiej zrozumieć mieszkających tu ludzi. Lokalna społeczność z otwartymi ramionami przyjęła przybyłych gości.

Dodatkową okazją do świętowania była również I profesja br. Agostinho Paixão Caxito, który składając na ręce Ojca generała śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa stał się nowym członkiem wielkiej sercańskiej rodziny. Ks. Wilmer w swej homilii nawiązał do postaci proroka Izajasza wzywając do odwagi w kroczeniu drogą życia zakonnego.

[źródło]

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda