Home WiadomościZe Świata Spotkanie Delegatury Europejskiej Guanellianów

Spotkanie Delegatury Europejskiej Guanellianów

Redakcja

7 kwietnia rozpocząło się dwudniowe, 1 Spotkanie Europejskiej Delegatury Zgromadzenia Sług Miłości (Guanellianie) gromadząc wszystkich współbraci ze wspólnot Hiszpanii, Niemiec Rumunii i Polski.  To pierwsze spotkanie wszystkich współbraci, choć niestety tylko online, umożliwiło wzajemne poznanie się w tej nowej Delegaturze istniejącej zaledwie 10 miesięcy. We wspólnotach międzynarodowych Delegatury pracują księża i bracia zakonni z Indii, Konga, Nigerii, Hiszpanii, Włoch i Polski.

W pierwszym dniu obrad refleksję inaugurującą poprowadził Przełożony Generalny, ks. Umberto Brugnoni sdc. Tematem była pierwsza refleksja i ocena pracy duszpasterskiej na szerokim polu działalności charytatywnej w szpitalach, domach dziecka, w pracy z bezdomnymi, w duszpasterstwie pielgrzymowym i rekolekcyjnym. Kolejnym tematem było spojrzenie w przyszłość. Delegatura złożona w większości z młodych współbraci zamierza podejmować nowe wyzwania duszpasterskie otwierając kolejne wspólnoty w Europie.

W drugim dniu obrad konferencję wprowadzającą w tematykę dnia związaną z aspektami prawnymi i ekonomicznymi nowej delegatury poprowadził Wikariusz Generalny, ks. Nico Rutigliano sdc. W swoim wystąpieniu nawiązał też do encykliki “Fratelli Tutti”, wskazując kierunki budowy braterskich wspólnot, będących wyrazistym świadectwem miłości Boga do człowieka.  Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa “Regina Coeli”.

www.guanellianie.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda