Home WiadomościZe Świata Spotkanie przełożonych pallotyńskich nt. misji w Rwandzie

Spotkanie przełożonych pallotyńskich nt. misji w Rwandzie

Redakcja

Formacja stała, współpraca między różnymi strukturami i strategia misyjna to główne tematy XII Zebrania Doradczego Wyższych Przełożonych Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyni). Obradowało ono w dniach od 8 do 18 października 2018 r. w Kigali, w Rwandzie.

Główny temat tego ważnego wydarzenia odpowiadał na zaproszenie Papieża Franciszka aby „Podjąć z nową energią przemianę misyjną życia i duszpasterstwa”. Jako odpowiedz na ten temat wierząc w przemieniającą i twórczą moc Boga, hasłem Zebrania był fragment z Apokalipsy św. Jana: „Oto czynię wszystko nowe” (21, 5).

Pallotyńscy przełożeni rozmawiali na temat formacji stałej zakorzenionej w Jezusie według wzoru św. Wincentego Pallottiego, o współpracy między poszczególnymi jednostkami i strategii misyjnej. Rozwój Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego – międzynarodowego publicznego stowarzyszenia wiernych wszystkich stanów i powołań założonego przez św. Wincentego Pallottiego – przyczynia się do uświadomienia wiernym na całym świecie ich charyzmaty i je ożywiać. Ważnym momentem spotkania było rozważanie kwestii prawnych, w tym wybory w Stowarzyszeniu oraz ochrona nieletnich i osób najbardziej podatnych na zagrożenia.

W Zebraniu uczestniczyli członkowie Zarządu Generalnego z Przełożonym Generalnym Ks. Jacob Nampudakam na czele oraz Wyżsi Przełożeni 20 pallotyńskich Prowincji i Regii z całego świata. Wśród nich było pięciu Polaków: Ks. Józef Lasak – Wice Generał; prowincjałowie z Poznania i Warszawy: Ks. Adrian Galbas i Ks. Waldemar Pawlik oraz regionałowie z Francji i Rio de Janeiro: Ks. Aleksander Pietrzyk i Ks. Zbigniew Lewandowski. Uczestnicy Zebrania spotkali się w Nuncjuszem Apostolskim w Rwandzie abp. Andrzejem Józwowiczem.

Zebranie doradcze pallotyńskich wyższych przełożonych odbywa się co trzy lata i ma za zadanie podsumować dotychczasową prace Zarządu Generalnego i wypracować linie realizacji priorytetów apostolskich prac Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda