Home WiadomościZe Świata Synod 2018: jedna trzecia uczestników to zakonnicy

Synod 2018: jedna trzecia uczestników to zakonnicy

Redakcja

W zeszłym tygodniu Synod o Młodzieży zakończył swoją pracę nad trzecią cześcią Instrumentum laboris. Rozpoczynamy obecnie końcowy etap naszej pracy. To było 17 wspaniałych dni słuchania, dyskusji, namysłu, modlitwy i wiele trudu.

W tym tygodniu przedstawiciele USG (Unii Przełożonych Generalnych – mężczyźni) oraz UISG (Międzynarodowej Unii Przełożonych Generalnych – kobiety) mieli możliwość osobistego spotkania z papieżem Franciszkiem. Na zrobionym zdjęciu nasza piętnastka reprezentuje ok. 1 mln konsekrowanych kobiet i mężczyzn – sióstr, braci, kapłanów zakonnych i kandydatów – z całego świata, z czego większość z nich jest bezpośrednio zaangażowana w duszpasterstwo młodzieży przez edukację, służbę zdrowia, pracę społeczną, kaznodziejstwo i wiele innych form.

Znaczącym jest fakt, że ok. 1/3 uczestników Synodu to zakonnicy – kardynałowie, biskupi, wyżsi przełożeni zakonni, siostry, kapłani i bracia. Modlimy się, by to zebranie przyniosło owoce nie tylko dla młodych dziewcząt i chłopców, ale także dla całego Ludu Bożego. Niech Bóg błogosławi papieża Franciszka i wspiera go w pasterzowaniu i odnowie Kościoła.

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny Zgromadzenia Redemptorystów, Rzym

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda