Home WiadomościZe Świata Spotkanie ustępującej i nowej Rady Konferencji Redemptorystów Europy

Spotkanie ustępującej i nowej Rady Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

Ustępujaca i nowa Rada Konferencji Redemptorystów Europy (KRE) spotkały się w Rzymie we wspólnocie przy kościele San Gioacchino w dniach 30-31 października 2017 r. Nowa rada rozpocznie swoją pracę 1 stycznia 2018 r.

W skład obecnej Rady wchodzą oo. Jacek Zdrzałek CSsR, Johannes Römelt CSsR i Pedro López CSsR. Podjęła ona decyzję o powołaniu komisji ds. planu apostolskiego i restrukturyzacji KRE w składzie: o. Johannes Römelt CSsR (nowy Koordynator KRE), o. Alberto Eseverri CSsR i o. Pedro López CSsR (Radi Generalni) oraz o. Brendan Callanan CSsR, o. Rui Santiago CSsR i o. Jacek Zdrzałek CSsR reprezentujący południe, północ i wschód Europy. Komisji doradzać będą nie wchodzący w jej sład teolog pastoralista i Współbrat obrządku wschodniego.

Rada zaaprobowała dołączenie o. Manlio Cirimele CSsR z Prowincji Neapolitańskiej do wspólnoty w Albanii od stycznia 2018 r.

31 października do obrad dołączyli o. Piotr Chyła CSsR i o. Gianni Congiu CSsR jako nowi członkowie Rady KRE na następne sześć lat. Odbyła się dyskusja i uszczegółowienie nadzwyczajnej wizytacji wszystkich jednostek Zgromadzenia przez Zarząd Generalny, która będzie miała miejsce w Europie początkiem 2018 r. Zaplanowano spotkania na poziomie konferencji na przyszły rok i rozmawiano o wprowadzeniu w życie decyzji trzeciej fazy XXV Kapituły Generanej, która odbyła się we wrześniu 2017 w Perth. Oceniono także funkcjonowanie sekretariatów i komisji konferencji w ostatnim sześcioleciu oraz poczyniono w tym względzie pewne sugestie na przyszłość.

W najbliższym czasie odbędą się spotkania: sekretariatu formacji w Rzymie oraz radu międzyprowincjalnego nowicjatu Lubaszowa-Podolínec w Podolińcu na Słowacji.

Dziękujemy kończącej urzędowanie Radzie KRE, a przede wszystkim jej Koordynatorowi, o. Jackowi Zdrzałkowi CSsR za ogrom wykonanej pracy i jego entuzjazm w animowaniu całej KRE. Nowej Radzie życzymy wszystkiego najlepszego i dziękujemy Prowincji Rzymskiej i wspólnocie San Gioacchino za ciepłe i braterskie przyjęcie.

o. Pedro López CSsR, Radny Generalny, Rzym

cssr-europe.com

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda