Home WiadomościZe Świata Środki masowego przekazu w walce z nadużyciami

Środki masowego przekazu w walce z nadużyciami

Redakcja

Środki masowego przekazu służą walce z nadużyciami, a nie obronie przed oskarżeniami – powiedział o. Federico Lombardi SJ (na zdjęciu) podczas konferencji z udziałem jezuickich delegatów ds. komunikacji przybyłych do Rzymu z całego świata w drugiej połowie maja tego roku (20-24.05.2019).

Ojciec Lombardi, który jako ekspert ds. komunikacji, posługiwał trzem papieżom, podkreślił zarówno konieczność budowania kultury prewencji i wrażliwości w naszych wspólnotach jak również zwalczania obaw przed odnową w Kościele. Zwrócił także uwagę na konieczność rozwiązania problemu zbyt łatwego dostępu dzieci do pornografii.

Jeden z uczestników, współpracujący z Centrum Ochrony Dziecka przy Uniwersytecie Gregoriańskim, zwrócił uwagę na konsekwencje, jakie ma w życiu ofiar doświadczenie przemocy seksualnej. Według niego duchowość ignacjańska może być skutecznym narzędziem w leczeniu ran. Powiedział między innymi, że „jezuici, jako mistrzowie Ćwiczeń Duchowych, powinni pomóc w procesie pojednania i powrotu do wiary tym ofiarom, które na skutek traumatycznych przeżyć ją utraciły”.

(www.sjapc.net)
(www.sjcuria.global)

Za: jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda