Home WiadomościZe Świata Stolica Apostolska: uroczystość Serca Jezusowego Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Stolica Apostolska: uroczystość Serca Jezusowego Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów

Redakcja

W uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego Kościół obchodzi Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ustanowił go Jan Paweł II. Od czego ma się zaczynać dążenie księży do świętości? – zapytaliśmy prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa, kard. Mauro Piacenzę.

„Przede wszystkim, powiedziałbym, od skruchy i przebaczenia – zauważył kard. Piacenza. – Oczywiście nie mam tu na myśli tylko pewnych strasznych występków, ale wszelkie zaniedbania, oziębłość, brak apostolskiej gorliwości. O przebaczenie trzeba prosić nade wszystko Boga, a potem także ludzi, których skrzywdziliśmy, i sam Kościół, którego obraz został wypaczony. My, księża, musimy razem z naszymi wiernymi wejść w „podwoje wiary”, o których w liście ogłaszającym Rok Wiary mówi Benedykt XVI. Musimy odkryć wiarę w tajemnicę, która jest wewnątrz nas, czyli umieć zadziwić się tym, czym jesteśmy. Odkryjemy wtedy w świetle wiary znaczenie obrzędu naszych święceń kapłańskich, naszej tożsamości. Przypomnimy sobie, że nie możemy się uświęcić sami, nie pracując nad uświęceniem naszych braci. Jednocześnie nie możemy uświęcać naszych braci, nie pracując nad naszym własnym uświęceniem” – zachęcał prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa.

ak/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda