Home WiadomościZe Świata Święty Michał w Hurstville – następna parafia w Sydney oddana w duszpasterską opiekę michalitom

Święty Michał w Hurstville – następna parafia w Sydney oddana w duszpasterską opiekę michalitom

Redakcja

W maju tego roku archidiecezja w Sydney niespodziewanie zaproponowała naszej prowincji przejęcie w duszpasterską opiekę parafii pod wezwaniem św. Michała w Hurstville, w południowej części Sydney. Po rozmowach z Ojcem Generałem, ks Janusz Bieniek CSMA został mianowany proboszczem od 1 lipca 2013. Ks Janusz przeniósł się z Clovelly, gdzie właśnie zakończył trzyletnią posługę jako proboszcz. Jego następcą w Clovelly został ks Paweł Kopczyński., który pracuje także jako koordynator kapelanów w pobliskim szpitalu. Seminarzysta Paul Gorzkowski przeniósł się z Clovelly do Hurstiville. Będzie kontynuował studia w Instytucie Katolickim w Sydney.

Podczas Mszy św. w pierwszy weekend lipca, parafianie z Hurstville byli witani przy kościele przez Rycerzy św. Michała z North Ryde i Chatswood, którzy nie szczędzili energii, aby zaznajomić wspólnotę parafialną z michalitami i ich nowym proboszczem. Liczne publikacje, magazyny, ulotki i obrazki zostały udostępnione wszystkim, którzy przychodzili do kościoła, aby mogli się lepiej zapoznać ze Zgromadzeniem i jego dziełami w Australii i Papui Nowej Gwinei. Zapoznano zwłaszcza z Rycerstwem św. Michała, z pracą na misjach i formacją

kleryków. W przedsionku kościoła została zorganizowana mała wystawa ze zdjęciami misjonarzy z PNG. Prezentowano również koronkę do św Michała i inne dewocjonalia związane z kultem aniołów.

Niedzielne czytania liturgiczne posłużyły jako podstawa do kazania, w którym ks. Janusz przypomniał, że każdy ochrzczony jest posłany do głoszenia z radością Dobrej Nowiny. Towarzyszą nam w tej posłudze swoją pomocą aniołowie, ale nie możemy też zapominać, że szatan będzie się starał zawrócić nas ze ścieżki doskonałości. Kaznodzieja nawiązał też do postaci Patrona Zgromadzenia i do Ojca Założyciela, których wizerunki zostały zamieszczone na frontowej ścianie kościoła.

Pod koniec każdej Mszy św, przedstawicielka Rycerstwa prezentowała ruch Rycerzy św. Michała. Informowała o roli, jaką ta organizacja spełnia w apostolacie michalitow, a także pragnienie wzmocnienia naszej wiedzy o Aniołach w kontekście nauki Kościoła Katolickiego. Zapraszała parafian do przyłączenia się do Rycerstwa i do utworzenia Zastępu Rycerzy w parafii, promując przy okazji magazyn „The Angels: Messengers from a loving God”, który będzie dostępny w parafialnym sklepiku z dewocjonaliami.

Parafianie okazali się bardzo zainteresowani i gotowymi do udziału w nabożeństwach do Aniołów, które szczególnie pasuje do parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda