Home WiadomościZe Świata Syria: atak na katolicki klasztor

Syria: atak na katolicki klasztor

Redakcja

Po raz pierwszy od rozpoczęcia kryzysu w Syrii chrześcijanie stali się przedmiotem ataku. Oczywiście również i oni, jak inni Syryjczycy, cierpieli do tej pory na skutek konfliktu. Wielu z nich poniosło nawet śmierć. Nie byli jednak atakowani ze względu na swą wiarę.

Tym razem obiektem ataku stał się położony na odludziu katolicki klasztor Deir Mar Musa, założony i kierowany przez włoskiego jezuitę, o. Paolo Dall’Oglio. Do klasztoru wtargnęło 30 uzbrojonych i zamaskowanych mężczyzn. Brutalnie poturbowali oni modlących się tam mnichów, zakonnice i wiernych. Domagali się wydania im pieniędzy i broni. Na szczęście nikt nie zginął ani nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak podaje o. Dall’Oglio SJ, który w czasie zamachu znajdował się poza klasztorem, napastników nie udało się zidentyfikować. Dziwi go jedynie, że broni poszukiwali w klasztorze, który powszechnie znany jest jako symbol pojednania i dialogu.

kb/ rv, ansa, adn

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda