Home WiadomościZ kraju O. Piotr Nawrot SVD profesorem

O. Piotr Nawrot SVD profesorem

Redakcja

22 lutego, o godz. 12.00, w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie, o. Piotr Nawrot odebrał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego nominację profesorską.

Tytuł naukowy profesora nadaje Prezydent RP po zatwierdzeniu przez Centralną Komisję do spraw Stopni i Tytułów wniosku macierzystej uczelni, w tym przypadku Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Listy gratulacyjne o. Piotr otrzymał także od Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Barbary Kudryckiej oraz od władz UAM w Poznaniu. O. Piotrowi gratulujemy tytułu naukowego profesora i wyrażamy naszą radość. Plurimos annos!

O. Piotr Nawrot pochodzi z Poznania, jest profesorem historii misji i muzyki kościelnej Wydziału Teologicznego UAM oraz profesorem chorału gregoriańskiego i klasy organów w Konserwatorium Muzycznym w La Paz w Boliwii. W 1974 r. wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Werbistów. Po święceniach kapłańskich wyjechał na misje do Paragwaju. Następnie studiował muzykologię w Stanach Zjednoczonych i obronił doktorat na podstawie pracy: „Muzyka nieszporów w redukcjach paragwajskich”. Od przeszło 20 lat pracuje w Boliwii, gdzie zajmuje się rekonstrukcją oraz popularyzacją tzw. muzyki baroku misyjnego, pochodzącej z dawnych redukcji jezuickich na terenie współczesnej Boliwii. Jest też dyrektorem artystycznym wspomnianego wyżej Festiwalu Muzyki w Santa Cruz. Publikuje i wykłada w wielu uczelniach świata.

Jan Wróblewski SVD

Za: www.werbisci.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda