Home Wiadomości Hiszpania – W drodze ku Wielkanocy

Hiszpania – W drodze ku Wielkanocy

Redakcja

Grupa młodych zakonników, należących do różnych zgromadzeń, znajdujących się w rozmaitych punktach geograficznych Hiszpanii, wyszło z pewną inicjatywą, aby zachęcić do przeżywania, za pośrednictwem sieci, czasu Wielkiego Postu.

Proponują myśl na każdy dzień, która jest przedmiotem dzielenia się na koniec dnia, aby pomóc młodym przeżywać drogę w kierunku Wielkanocy.

Oto, co twierdzą sami zakonnicy na swoich profilach Tuenti i Facebooku, zwracając się przede wszystkim do młodych: “Chcielibyśmy podzielić się z wami kilkoma minutami refleksji każdego wieczora, aby zakończyć dzień w ‘inny’ sposób, małą refleksją, projekcją filmiku video, piosenką… czymś, co może pomóc ożywić to codzienne poszukiwanie na drodze w kierunku Wielkanocy… Jest nas siedmioro zakonników z różnych zgromadzeń zakonnych i każdego dnia w tygodniu jedno z nas stawia inny ślad na drodze wiodącej ku Wielkanocy. Inny rodzaj “słówka na dobranoc”.

Poniedziałek należy do siostry Mariny Utrilla, zakonnicy Najświętszych Serc; wtorek – ks. Guzmána Péreza, salezjanina; środa – siostry Olalli González, zakonnicy Maryi Niepokalanej; czwartek – brata Vicente Niño, dominikanina; piątek – siostry Alby Rodríguez, z Karmelitańskich Niewolnic Świtej Rodziny; sobota – ks. Daniela Cuesta, jezuity, a niedziela – ks. Manuela Ogalla, klaretyna misjonarza.

Każdego dnia, przez cały czas trwania Wielkiego Postu zakonnicy pozostawią na najbardziej popularnych portalach społecznościowych (Facebook, Tuenti, Twitter) pewien “cyfrowy znak”, “ślad” – propozycję refleksji na czas Wielkiego Postu, liturgicznego okresu trwającego 40 dni, który Kościół Katolicki przeżywa przygotowując się do Wielkanocy. Jak to podkreślają pomysłodawcy tej inicjatywy, jej celem jest pomóc młodym „intensywnie przeżyć i wykorzystać każdy dzień, zawsze na drodze wiodącej do Wielkanocy, ku Życiu”.

Kontakty związane z tym przedsięwzięciem są następujące: na Facebooku i Tuenti –“De camino a la Pascua”; podczas gdy na Twitterze – „słówka na dobranoc” będą publikowane za pomocą tweetów “hastag” #decaminoalapascua.

Za: www.infoans.org.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda