Home WiadomościZe Świata O. Andrzej Koprowski SJ wygłosi rekolekcje dla czeskiego episkopatu

O. Andrzej Koprowski SJ wygłosi rekolekcje dla czeskiego episkopatu

Redakcja

Dyrektor Programowy Radia Watykańskiego, ks. Andrzej Koprowski SJ będzie przewodniczył rekolekcjom wielkopostnym dla biskupów czeskich. Rekolekcje odbędą się w dniach od 26 lutego do 4 marca w ośrodku duchowym św. Franciszka a Paulo we Vranově koło Brna.

Ks. Andrzej Koprowski SJ urodził się 11 marca 1940 r. w Łodzi. W latach 1956-1961 studiował polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Następnie wstąpił do zakonu jezuitów. Po studiach filozofii i teologii przyjął święcenia kapłańskie w 1969 r.

W latach 1971-1979 był duszpasterzem akademickim na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Przez następne trzy lata pełnił funkcję rektora warszawskiego kolegium jezuitów. Od 1983 do 1989 r. przebywał w Rzymie, gdzie był asystentem generała zakonu ds. Europy Środkowej i Wschodniej.

W latach 1989-1997 kierował nowo powstałą redakcją programów katolickich Telewizji Polskiej. Przez następnych sześć lat był przełożonym prowincji wielkopolsko-mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. Od 2004 r. pracował w Radiu Watykańskim jako zastępca dyrektora programowego. 5 listopada 2005 roku został dyrektorem programowym papieskiej rozgłośni.

(KAI/DEON.pl)

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda