Home WiadomościZe Świata Taizé: brat Alois dziękuje Papieżowi za pamięć o Wspólnocie

Taizé: brat Alois dziękuje Papieżowi za pamięć o Wspólnocie

Redakcja

RVPrzełożony ekumenicznej Wspólnoty z Taizé brat Alois podziękował Papieżowi Franciszkowi za wyrażoną publicznie pamięć o obchodzonych tam rocznicach. W tych dniach minęło 75 lat od przybycia Brata Rogera do tej małej wioski w Burgundii, a także stulecie urodzin i 10. rocznica śmierci założyciela tej Wspólnoty.

Wczoraj po wieczornej modlitwie podczas tradycyjnego spotkania z ponad 3 tys. młodych brat Alois przytoczył słowa pozdrowienia wypowiedziane przez Ojca Świętego w środę na audiencji ogólnej pod adresem braci z Taizé. Następnie zachęcił do  modlitwy za Papieża Franciszka, który daje wiele nadziei ludziom na całym świecie.

Przeor Wspólnoty z Taizé wskazał, że Brat Roger pragnął, aby była ona małym znakiem pokoju i pojednania. Jeden po drugim dołączali do niego bracia aż po dzień dzisiejszy. Brat Alois zapowiedział, że podczas jutrzejszej modlitwy wieczornej śluby wieczyste złoży kolejny z braci. „Życie mnisze jest znakiem, że Jezus przychodząc na ziemię zainspirował początek nowej ludzkości, gdzie prawa nie ustanawiają rywalizacja i przemoc, ale pokój Boży” – stwierdził przeor.

S. Tasiemski OP, Taizé / rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda