Home WiadomościZe Świata Nepal: Jezuicka szkoła pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Nepal: Jezuicka szkoła pomaga ofiarom trzęsienia ziemi

Redakcja

deon.plNauczyciele z jezuickiej szkoły w Katmandu, zniszczonej przez trzęsienie ziemi stolicy Nepalu, postanowili pomóc ofiarom kataklizmu.

– Po ogromnym, liczącym 7,9 stopnia w skali Richtera trzebieniu ziemi, przed nami – nauczycielami – stanęło wielkie wyzwanie. Postanowiliśmy dotrzeć do tych, którzy zostali dotknięci przez kataklizm, zwłaszcza w odległych rejonach kraju – powiedział ks. Arul Selvam SJ, nauczyciel w Szkole Św. Ksawerego w Godawari, zapeniając o wsparciu.

Nauczyciele jezuickiej szkoły pomagają poszkodowanym w różny sposób. Według ks. Arula bardzo ważnym obszarem niesienia pomocy jest obecnie szeroko rozumiane doradztwo. Właśnie ono stało się jedną z głównych form wsparcia dla ofiar kataklizmu.

Trzęsienie ziemi nie oszczędziło także samej szkoły. Osiem jej budynków zostało uznane za niezdatne do użytku, a nauczyciele i uczniowie musieli poszukać innego miejsca na prowadzenie zajęć.

Trzęsienie ziemi o sile 7.9 stopnia nawiedziło Nepal w kwietniu, zabijając 9000 osób.

catholicnewsagency.com / pk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda