Home Wiadomości Tajynsza, KZ: Rusza budowa klasztoru

Tajynsza, KZ: Rusza budowa klasztoru

Redakcja
Tayinsza jest miejscem niezwykłym. Z jednej strony bieda, z drugiej – wiara prostych ludzi, potomków polskich (i nie tylko polskich) zesłańców. 

 
Od 2011 roku istnieje tam rezydencja domu zakonnego marianów, znajdującego się w Karagandzie. Rezydencja, bo jest zbyt mało zakonników, by utworzyć dom zakonny. Ale do Karagandy jest prawie 700 km samochodem. Inna diecezja nawet…  Pracuje w Tajynszy dwóch marianów: ks. Stefan Wysocki MIC i ks. Alexey Mitsinskiy MIC. Mieszkają w warunkach… bardzo skromnych, by ująć to dyplomatycznie. Dom jest w fatalnym stanie technicznym. W związku z tym podjęto decyzję, by postawić tam budynek, który będzie służył za klasztor i jednocześnie pełnił rolę centrum parafialnego. 

19 sierpnia 2018 roku nastąpiło poświęcenie terenu pod budowę. „Ziemia już jest przygotowana i wyznaczone rozmiary do wykopu fundamentów, które mają zacząć kopać jutro lub pojutrze” – napisał w wiadomości ks. Alexey. Dziś dodał przez telefon, że za dwa tygodnie powinien być już wylewany beton na fundamenty.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdą formę wsparcia. Prosimy o modlitwę za mariańskich misjonarzy w Kazachstanie. Prosimy o pomoc finansową. Szczegóły, co do sposobu przekazania darowizny na potrzeby budowy klasztoru i centrum parafialnego w Tajynszy można znaleźć TUTAJ.

 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda