Home WiadomościZe Świata Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w afrykańskiej misji Centocow w RPA

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej w afrykańskiej misji Centocow w RPA

Redakcja

W niedzielę, 25 sierpnia obchodzono w afrykańskiej Częstochowie uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. 

Od godz. 8.00 małe grupki pieszych pielgrzymów ze śpiewem i przy dźwiękach rożnych lokalnych instrumentów zaczęły gromadzić się przed świątynią. 

O godz. 9.00 o. Ignacy Stankiewicz, przełożony i proboszcz paulińskiej placówki, powitał wszystkich przybyłych pielgrzymów. W słowie powitania zaprosił zgromadzonych do otwarcia swoich serc przed najlepszą z Matek, Maryją i przedstawienia Jej wszystkiego, z czym się na co dzień borykamy, naszych trosk, kłopotów i niepokojów. Następnie pokropił wodą święconą utrudzonych pielgrzymów. 

Po powitaniu wszyscy procesyjnie udali się do kościoła i rozpoczęła się Msza św. W homilii o. Ignacy przedstawił krotką historię Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Powiedział też o przedziwnej, cudownej mocy, jaka spływa z tego Obrazu na wiernych. 

Po komunii św. odśpiewano Magnificat, po czym miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii Loretańskiej. 

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zakończyło uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. 

o. Ignacy Stankiewicz 
przełożony i proboszcz placówki w Centocow, Afryka Południowa

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda