Home WiadomościZe Świata Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika w Afrykańskiej Częstochowie

Uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika w Afrykańskiej Częstochowie

Redakcja

Wspólnota paulińska w Centocow w RPA, w łączności z całym paulińskim Zakonem, świętowała we wtorek, 15 stycznia, uroczystość św. Pawła Pierwszego Pustelnika. W obchody uroczystości włączyła się także Wspólnota Kanonia św. Jana Chrzciciela z Lourdes Mission oraz siostry franciszkanki. 

Msza św. pod przewodnictwem o. Ignacego Stankiewicza, przełożonego wspólnoty i proboszcza paulińskiej parafii w Centocow, rozpoczęła się o godz.11.00 w klasztornej kaplicy. Homilię do zgromadzonych wygłosił o. Paweł Kaczmarek. Po końcowym błogosławieństwie i odśpiewanym Apelu Jasnogórskim wszyscy udali się na uroczysty obiad. 

W niedzielę, 20 stycznia parafia Centocow świętowała zewnętrzną uroczystość Paulińskiego Patriarchy. Mszy św. przewodniczył o. Ignacy Stankiewicz. On również udzielił licznie zgromadzonym dzieciom Pawłowego błogosławieństwa i tradycyjnie podarował lizaki. W dzisiejszej uroczystości wzięli także udział pielgrzymi z Botswany, członkowie Sodalicji Najśw. Serca Pana Jezusa, którzy przybyli do misji w sobotę rano. 

Pogoda w dzisiejszą niedzielę była ładna. O. David Dlamini odprawił Mszę św. w sąsiedniej misji Malenge, w której brakuje kapłana, zaś o. Paweł Kaczmarek obsłużył dwie nasze kaplice dojazdowe. 

o. Ignacy Stankiewicz 
Afrykańska Częstochowa

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda