Home WiadomościZe Świata Urugwaj: Biskup Sturla, salezjanin, obejmuje archidiecezję Montevideo

Urugwaj: Biskup Sturla, salezjanin, obejmuje archidiecezję Montevideo

Redakcja

Wczoraj, w niedzielę 9 marca, biskup Daniel Sturla, salezjanin, objął przewodnictwo archidiecezji Montevideo, zastępując na tym urzędzie innego salezjańskiego dostojnika kościelnego, bikupa Nicolasa Cotugno. W uroczystej ceremonii, która odbyła się w katedrze miasta, uczestniczył także prezydent Urugwaju, pan José Mujica, i burmistrz miasta – Ana Olivera, a także przedstawiciele innych wyznań i władz wojskowych.

W czasie Mszy św. bp Sturla mówił o odpowiedzialności wspólnoty chrześcijańskiej w głoszeniu Chrystusa społeczeństwu, szczególnie odnosząc się do swojej archidiecezji. Stwierdził: “Kościół jest domem o drzwiach otwartych: “mate” przygotowana i stół zastawiony. Katolicy nie boją się być misjonarzami, wyjść i zaprosić do środka. Wychodzimy zwłaszcza w kierunku ludzi młodych i ubogich. Znajdziemy ich w licznych zaułkach naszych dzielnic, gdzie nie zawsze to, co gromadzi, buduje. Będziemy dzielić z nimi naszą radość albo jeszcze lepiej – pomożemy im wyrazić ich radość”.

Potem, w atmosferze modlitwy obrzędowej biskupów oraz przybyłych księży i całej wspólnocie, miało miejsce kanoniczne przejęcie archidiecezji.

Dewizą biskupią, jaką obrał bp Sturla, jest: “Służcie Panu z radością”.

ANS – Montevideo

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda