Home WiadomościZe Świata USA: Modlitwa i egzorcyzm przed obalonym pomnikiem św. Junipera

USA: Modlitwa i egzorcyzm przed obalonym pomnikiem św. Junipera

Redakcja

Katolicy archidiecezji San Francisco zgromadzili się przed cokołem, z którego 19 czerwca obalony został pomnik św. Junipera Serry. Pod przewodnictwem swego biskupa uczestniczyli w nabożeństwie wynagradzającym za ten akt profanacji.

Sam abp Salvatore Cordileone odprawił egzorcyzm, bo jak zauważył, obalenie pomnika apostoła Kalifornii było aktem bluźnierstwa, aktem złego ducha, który chce obalić Kościół i chrześcijan. Chcemy ofiarować nasze modlitwy oraz pokropić ten teren wodą święconą, aby Bóg go oczyścił i uświęcił – powiedział metropolita San Francisco.

Pomnik św. Junipera został obalony podczas zamieszek przeciwko rasizmowi i przemocy policji. Zdaniem abp. Cordileone akt ten świadczy o nieznajomości historii. Św. Junipero był bowiem wielkim bohaterem, obrońcą ludności tubylczej. Metropolita San Francisco wezwał więc do poznawania historii i wspaniałego dziedzictwa Kościoła w tym regionie. Do katolików natomiast zaapelował o modlitwę, post i pokutę, a w szczególności o odmawianie różańca, który jak podkreślił, może zamienić bieg historii.

Krzysztof Bronk – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda