Home WiadomościZe Świata USA: pielgrzymka do „amerykańskiej Częstochowy”

USA: pielgrzymka do „amerykańskiej Częstochowy”

Redakcja

Dziś kończy się 31. piesza polonijna pielgrzymka z Chicago do Sanktuarium MB Częstochowskiej w Merrillville. Organizowane przez polskich salwatorianów dwudniowe rekolekcje w drodze, przebiegają w tym roku pod hasłem: „Pod płaszczem Maryji”.

„Na pielgrzymi szlak wyruszyło ok. 6 tys. pielgrzymów. Tradycyjnie już pielgrzymka wychodzi spod kościoła św. Michała, położonego na południu Chicago. Na jej rozpoczęcie Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył metropolita wrocławski abp Józef Kupny – powiedział ks. Jakubiec. – Pieglrzymka trwa dwa dni. W pierwszym dniu pątnicy dochodzą na nocleg do gościnnego klasztoru ojców karmelitów w Munster, Indiana. W dniu dzisieszym natomiast pielgrzymka dotrze już do sanktuarium w Merrillville. Na zakończenie spodziewamy się w sanktuarium ponad 20 tys. pieglrzymów. Jest to niewątpliwie jedno z najważniejszych i najliczniejszych wydarzeń religijnych w życiu Polonii chicagowskiej. Eucharystia, modlitwy, śpiewy religijne, bardzo liczne spowiedzi i konferencje głoszone w drodze składają się na niepowtarzalną atmosferę. Trud i wysiłek są ofiarowane Bogu za pośrednictwem Maryi w duchu pokuty w wielu intencjach, które pielgrzymi niosą w sercach do chicagowskiej Częstochowy”.

Bronisław Jakubiec SDS – Merrillville

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda