Home WiadomościZe Świata W Borysławiu otwarto wspólnotę Sióstr Służebniczek

W Borysławiu otwarto wspólnotę Sióstr Służebniczek

Redakcja

W sobotę, 24 sierpnia 2013 r., w Borysławiu na Ukrainie została zapoczątkowana wspólnota Sióstr Służebniczek Starowiejskich. Przed II wojną światową miały one w tym mieście kilka placówek. Prawie po 80 latach wracają. Wspólnotę tworzą dwie siostry – s. Teresa z Polski i s. Nina z Ukrainy. Siostry zamieszkają na zapleczu nowo wybudowanego kościoła, który ma być poświęcony 22 września br.

Siostry zostały zaproszone do współpracy z naszą wspólnotą Redemptorystów, która obsługuje duszpastersko dwie parafie: Truskawiec i Borysław. Dzięki posłudze sióstr będzie można bardziej rozwinąć troskę o dzieci i młodzież, a także opiekę nad ludźmi starszymi. W niedzielę było uroczyste powitanie Sióstr w naszych parafiach. Mamy nadzieje, że współpraca zaowocuje dobrymi dziełami. Polecamy się Waszej modlitwie.

o. Krzysztof Szczygło CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda