Home WiadomościZe Świata W Brazylii rozpoczął się tydzień osób konsekrowanych

W Brazylii rozpoczął się tydzień osób konsekrowanych

Redakcja

W Brazylii rozpoczął się tydzień osób konsekrowanych. Pomimo ogólnego spadku powołań, życie zakonne wciąż jest często wybieranym stylem życia w brazylijskim Kościele. Osoby konsekrowane służą w tym kraju poprzez modlitwę, ucząc w szkołach, a także pracując wśród bezdomnych i zmarginalizowanych, w służbie zdrowia oraz domach opieki dla starszych i osób uzależnionych od narkotyków.

Konferencja zakonników w Brazylii przygotowała specjalny program tego tygodnia, jak też zasugerowała, aby poszczególne regiony i wspólnoty zakonne zorganizowały własne propozycje dla mediów by ukazać wiernym piękno życia oddanego na służbę Bogu i ludziom.

Krajowy tydzień życia konsekrowanego ma na celu animować i umacniać misję i życie osób konsekrowanych w tym kraju. Program jest bardzo bogaty, bowiem poprzez kanały telewizyjne, rozgłośnie radiowe czy fora internetowe o charakterze katolickim, ukazuje się życie formacyjne, monastyczne oraz różne formy życia konsekrowanego, aby wierni, a szczególnie młodzi, mieli świadomość aktualności słów Chrystusa powołującego „pójdź za mną”!

Zdzisław Malczewski TChr – Brazylia

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda