Home WiadomościZe Świata Warszawa Praga: sympozjum poświęconie śp. ks. W. Oskierze MIC

Warszawa Praga: sympozjum poświęconie śp. ks. W. Oskierze MIC

Redakcja

marianie.plW sobotę (3 października) w domu zakonnym na warszawskiej Pradze odbyło się sympozjum poświęcone osobie ks. W. Oskiery MIC. Spotkanie składało się z dwóch części. Część pierwsza rozpoczęła się o godz. 15. Zebranych powitał ks. Stanisław Kosiorowski MIC przełożony marianów na Pradze. Następnie głos zabrał ks. prof. A. Szostek MIC, który w formie świadectwa przedstawił sylwetkę ks. Oskiery MIC uwypuklając jego dobroć, swoiste poczucie humoru oraz otwartość na budowanie relacji z drugim człowiekiem. Z kolei ks. prof. J. Warzeszak w oparciu o książki, autorstwa śp. ks. Waldemara, przedstawił osobę kapłana towarzyszącego bliźniemu w sakramencie pokuty i pojednania. Swoją refleksję ks. profesor ubogacił nauczaniem św. Jana Pawła II odnośnie spowiedzi św.

Jako trzeci głos zabrał ks. A. Stankiewicz MIC, który ukazał charyzmat Zgromadzenia Marianów uwypuklając jego podstawowe elementy: maryjność, eschatologię oraz apostolstwo. Z kolei pani prof. I. Smentek przedstawiła referat noszący tytuł: „Profetyczne znaczenie posługi ks. Waldemara Oskiery MIC”.  Uzupełnieniem referatów stanowiło wysłuchanie kilku świadectw o śp. ks. W. Oskierze MIC, które zakończyły tę część spotkania.

W drugiej części zebrani uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył i słowo wygłosił wiceprowincjał ks. E. Zarzeczny MIC. Po Mszy św. wszyscy udali się do bocznej kaplicy, gdzie dokonano poświęcenia tablicy upamiętniającej zmarłego kapłana.

xas 

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda