Home WiadomościZe Świata Watykan liczy, że męczeństwo holenderskiego jezuity poruszy sumienia

Watykan liczy, że męczeństwo holenderskiego jezuity poruszy sumienia

Redakcja

Watykan liczy, że męczeńska śmierć ks. Fransa Van Der Lugta SJ poruszy sumienia przywódców stron konfliktu w Syrii oraz wspólnoty międzynarodowej i zakończą się wreszcie starcia, które odebrały życie tak wielu niewinnym ludziom i spowodowały niekończącą się ucieczkę uchodźców.

Dowiadujemy się o tym z przesłania kondolencyjnego Kongregacji Kościołów Wschodnich po egzekucji tego holenderskiego jezuity, która miała miejsce dziś rano w historycznej dzielnicy Homs, kontrolowanej przez rebeliantów.

Przypominał on światu o niedopuszczalnym położeniu mieszkańców tego miasta, którzy znajdują się na granicy śmierci głodowej. Nic nie jest bardziej bolesne, niż widzieć, jak matki szukają na ulicy jedzenia dla swych dzieci – mawiał cytowany przez watykańską kongregację ks. Van Der Lugt. Oby jego przykład i słowa nie poszły w zapomnienie – czytamy w przesłaniu.

kb/ rv

Za: Radio  Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda