Home WiadomościZe Świata Watykan: papież przyjął dymisję kard. Napiera OFM

Watykan: papież przyjął dymisję kard. Napiera OFM

Redakcja

>Ojciec Święty przyjął rezygnację z pasterskiego zarządzania archidiecezją Durban (RPA), złożoną przez Jego Eminencję 80-letniego kardynała Wilfrida Foxa Napiera, OFM. Jego następcą Ojciec Święty mianował 64-letniego bpa Siegfrieda Mandla Jwara, CMM, dotychczasowego biskupa tytularnego Elefantarii, wikariusza apostolskiego Ingwavuma – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Bp Siegfried Mandla Jwara, CMM, urodził się 1 lutego 1957 r. w St. Nivard, w diecezji Mariannhill. 1 lutego 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, w którego klasztorze odbył nowicjat. Profesję wieczystą złożył w 1986 r., dopełniając przygotowanie filozoficzne i teologiczne w Instytucie Teologicznym św. Józefa w Cedarze (1982-1986). Święcenia kapłańskie przyjął 14 lutego 1987 roku. Następnie pracował w duszpasterstwie parafialnym, a także pełniąc odpowiedzialne funkcje w swoim zgromadzeniu, w tym radnego generalnego Misjonarzy z Mariannhill w Rzymie. Uzupełnił także swoje wykształcenie teologiczne.

30 kwietnia 2016 r. papież Franciszek mianował go wikariuszem apostolskim Ingwawuma i biskupem tytularnym Elephantaria in Proconsulari. Sakrę biskupią otrzymał 25 czerwca tego samego roku.

st (KAI) / Watykan

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda