Home WiadomościZe Świata Watykan: papież spotkał się z rodziną uprowadzonego jezuity

Watykan: papież spotkał się z rodziną uprowadzonego jezuity

Redakcja

Ojciec Święty przyjął dziś rano w Domu Świętej Marty rodzinę ojca Paolo Dall’Oglio SJ – poinformował tymczasowy dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Alessandro Gisotti.

Audiencja miała formę prywatną i odbywała się w szczególnie serdecznej atmosferze. Obecna była matka uprowadzonego przez islamskich fundamentalistów kapłana, cztery siostry i brat.

“Audiencja stanowi gest serdeczności i bliskości ze strony papieża wobec rodziny włoskiego jezuity, który został uprowadzony w Syrii w lipcu 2013 r.” – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. 

Od 29 lipca 2013 r. nie ma o nim żadnych pewnych informacji. Nie wiadomo nawet, czy zakonnik, który obecnie powinien mieć 63 lata jeszcze żyje. O. Dall’Oglio założył w Syrii monastyczną wspólnotę ekumeniczną Mar Musa. Był też bardzo ceniony za swe zaangażowanie w budowanie pokoju i współpracy między muzułmanami a chrześcijanami.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda