Home WiadomościZ kraju IX Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni)

IX Zebranie Prowincjalne Prowincji Zwiastowania Pańskiego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (Księża Pallotyni)

Redakcja

28 stycznia 2019 roku, we wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Księża Pallotyni Prowincji Zwiastowania Pańskiego rozpoczęli w Ząbkowicach Śląskich IX Zebranie Prowincjalne.

Zebranie Prowincjalne odbywa się raz na trzy lata. Tegorocznej Kapitule towarzyszy hasło: „Prowincja 2035. Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości, i trzeźwego myślenia (2 Tm 1,7)”. Uczestniczy w nim 32 członków, a Zgromadzeniu przewodniczy Wyższy Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego, Ksiądz Prowincjał Adrian Galbas SAC.

Członkowie Zebrania w czasie od 28 stycznia do 1 lutego pracują nad aktualnymi wyzwaniami i problemami pallotyńskiej prowincji, podejmują konkretne decyzje i rozwiązania, by w roku 2035 móc bez żalu i skrupułów stwierdzić, że Bóg nie nadaremno dał księżom i braciom pallotynom łaskę mocy, miłości i rozsądku.

Dzień inaugurujący Zebranie Prowincjalne był dniem skupienia. Konferencja duchowa, parogodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia to niezbędny fundament do rozpoczęcia tak ważnej pracy, jaką jest przyszłość pallotyńskiej prowincji.

Księża Pallotyni, czyli Stowarzyszenie Apostolstwa Katolickiego, to zgromadzenie założone w 1835 w Rzymie przez św. ks. Wincentego Pallottiego. Na całym świecie jest ponad 2400 Pallotynów. W Polsce Pallotyni posługują od ponad 100 lat. Prowincja Zwiastowania Pańskiego jest jedną z dwóch polskich prowincji, liczy 228 członków i istnieje od 1993 roku.

Komisja prasowa IX Zebrania Prowincjalnego

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda