Home WiadomościZe Świata Watykan – Proces beatyfikacyjny s. Dulcissimy Hoffmann

Watykan – Proces beatyfikacyjny s. Dulcissimy Hoffmann

Redakcja

Ks. Alojzy Drozd, ks. Andrzej Chorzępa, M.M Sybilla Kołtan SMI oraz postulator etapu rzymskiego Giovanna Brizi wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej uczestniczyli w Watykanie w przekazaniu dokumentów z etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego sługi Bożej siostry Marii Dulcissimy Hoffmann.

Siostra Dulcissima zmarła w 1936 w Brzeziu nad Odrą. Dzisiaj jest to dzielnica Raciborza. W miejscu swojej posługi cieszy się opinią świętości. Setki ludzi mówią o niewytłumaczalnych łaskach, których doznali za wstawiennictwem s. Dulcissimy.

18 maja abp Wiktor Skworc zamknął proces na etapie diecezjalnym. Przypomniał wówczas, że s. Dulcissima „ze swojego typowego, śląskiego rodzinnego domu wyniosła głęboką wiarę oraz szczególną wrażliwość na pracę i cierpienie ludzi”.

Metropolita katowicki zauważył również, że „w kolejach życia s.M. Dulcissimy, jak i w jej zachowanych zapiskach współczesny chrześcijanin może odnaleźć wzór i zachętę do wierniejszego podążania za Chrystusem na tym miejscu, jakie wyznaczyła mu Opatrzność”.

Proces beatyfikacyjny s. Dulcissimy rozpoczął się w 1999 r. 18 maja 2019, w rocznicę śmierci Kandydatki na ołtarze metropolita katowicki zamknął etap diecezjalny jej procesu beatyfikacyjnego. Oznacza to, że cała dokumentacja zebrana w czasie trwania procesu zostanie przekazana do Stolicy Apostolskiej, gdzie w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych nastąpi wymagane rozeznanie, aby można było przedstawić całemu Kościołowi drogę do świętości s. Dulcissimy.

Helena Joanna Hoffman urodziła się w w 1910 w Świętochłowicach – Zgodzie. Jako kandydatka, do klasztoru wstąpiła jesienią 1927, a w 1929 w Nysie przyjęła habit i przybrała imię Maria Dulcissima. Jeszcze w trakcie formacji poważnie zachorowała. Stwierdzono u niej guza mózgu. Mimo choroby angażowała się w działalność apostolską na terenie Brzezia, gdzie przebywała. Siostra Dulcissima zmarła w 1936 w wieku 26 lat.

Za: www.archidiecezjakatowicka.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda