Home WiadomościZe Świata Watykańskie kongregacje będą współpracować przy reformie u amerykańskich zakonnic

Watykańskie kongregacje będą współpracować przy reformie u amerykańskich zakonnic

Redakcja

Prefekci dwóch Kongregacji – ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Nauki Wiary – zapewnili o wspólnym zaangażowaniu w odnowę życia zakonnego, a zwłaszcza reformę, jaką zgodnie z wolą Ojca Świętego zarządzono u amerykańskich zakonnic. Informuje o tym komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, który odnosi się do prasowych relacji o niedzielnym wystąpieniu kard. João Braza de Aviza na forum unii żeńskich przełożonych generalnych.

Prefekt dykasterii odpowiedzialnej za zakony miał skrytykować reformę, którą w ubiegłym roku Kongregacja Nauki Wiary zarządziła w instytucji zrzeszającej większość zakonnic w USA. Watykański komunikat informuje, że taka interpretacja słów kard. Braza de Aviza jest nieuzasadniona. Obie kongregacje współpracują ze sobą od pewnego czasu nad odnową życia zakonnego. Troska Stolicy Apostolskiej o życie zakonne, w tym reforma u amerykańskich zakonnic, jest motywowana wolą wsparcia życia zakonnego, aby jego czytelne świadectwo mogło służyć dobru Kościoła. Inicjatywy Stolicy Apostolskiej na tym polu wynikają przede wszystkim z troski o wiarę Kościoła – czytamy w komunikacie.

kb/ rv 

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda