Home WiadomościZe Świata Werbiści: Dary z Polski dotarły do Afryki

Werbiści: Dary z Polski dotarły do Afryki

Redakcja

W ostatnim czasie staraniem Referatu Misyjnego z Pieniężna przygotowano i wysłano do Togo 2 kontenery zawierające dary polskich przyjaciół dzieła misyjnego.

Odbiorcami przesłanych przedmiotów są misjonarze pracujący w Togo, a całość na miejscu koordynuje o. Marian Schwark SVD, pracujący w parafii w Kpalimé na południowym-zachodzie kraju.

W kontenerach znalazły się 4 dzwony, lekarstwa dla lokalnych szpitali i przychodni, środki czystości, dewocjonalia, sprzęty wyposażenia szkół oraz przybory szkolne dla dzieci.  Przesłane rzeczy zgromadzone zostały między innymi w ramach prowadzonych przez Referat Misyjny w Pieniężnie akcji: Misyjny opatrunek (lekarstwa), W zdrowym ciele (środki czystości), Znaki wiary (dewocjonalia).

Po różnych perypetiach w podróży (zagubione dokumenty i wyjątkowo długi postój w porcie) ostatni kontener dotarł do celu i został rozładowany 20 września. Dary zostały odebrane przez adresatów albo rozdane potrzebującym – pisze o. Marian Schwark SVD. – Najbardziej cieszyły się dzieci z materiałów szkolnych. Nadeszły akurat na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Jak przyznaje o. Marian, potrzeby są tak wielkie, że nawet 2 kontenery samych tylko artykułów szkolnych nie starczyłyby, by wszystkich zadowolić.

Wszystkim darczyńcom i organizatorom składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać za okazaną nam pomoc – dodaje o. Schwark.

Również i my dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w zbiórkę przedmiotów, pakowanie, organizację wysyłki i wszelkie działania logistyczne. Niech dobry Bóg Wam błogosławi!  

Za: www.werbisci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda