Home Wiadomości W Wielkim Poście wesprzyj duchowo misjonarza!

W Wielkim Poście wesprzyj duchowo misjonarza!

Redakcja

Misjonarz na Post to ogólnopolska akcja duchowego wsparcia misjonarzy w Wielkim Poście przez np. modlitwę, post lub ofiarowanie cierpienia.

Zobacz: misjonarznapost.pl

W ubiegłym roku ponad 5000 osób wzięło udział w tej inicjatywie. Na całym świecie pracuje 2007 misjonarzy z Polski, zatem wszystkich wspierały duchowo przynajmniej dwie osoby. To było istotne zaplecze duchowe dla misjonarzy. Zachęcamy wszystkich uczestników, by kontynuowali duchową opiekę przez cały rok.

Projekt „Misjonarz na Post” jest wspólną inicjatywą najważniejszych polskich czasopism misyjnych. Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP oraz bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Misyjnej EP.

Prowincja Warszawska uczestniczy aktywnie w ewangelizacji narodów troszcząc się o własne placówki misyjne poza granicami Polski. Pierwsze z nich powstały jeszcze przed II wojną światową (Argentyna), następne w latach 70-tych (Brazylia, Boliwia), w latach 80-tych podjęto wysiłek wysłania misjonarzy do Afryki Zachodniej. Nowe obszary misyjne otworzyły się po upadku komunizmu (Europa Wschodnia i Azja – Regia Św. Gerarda), a ostatnie kilka lat temu (Patagonia), w tym także we współpracy z Konferencją Redemptorystów Europy (Albania).

Polscy redemptoryści pracują: w Albanii (2), Argentynie (24), Boliwii (7), Brazylii (23), Burkina Faso (1), Kazachstanie(2) i Rosji (9). Oprócz tego pracują także w krajach chrześcijańskich, gdzie zachodzi pilna potrzeba reewangelizacji, takich jak np. Białoruś, Czechy, Dania, Niemcy, Szwajcaria, Ukraina i USA.

Oprac. o. Piotr Podraza CSsR, Sekretariat Misji Zagranicznych Redemptorystów

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda