Home WiadomościZe Świata Wizytacja generalna MSF w Papui Nowej Gwinei

Wizytacja generalna MSF w Papui Nowej Gwinei

Redakcja

W dniach od 01 do 07 lutego 2013 r. w ramach wizytacji generalnej Ks. Edmund Michalski MSF – Przełożony Generalny Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny odwiedził na poszczególnych placówkach misyjnych wszystkich misjonarzy, należących do Polskiej Prowincji, a pracujących w Papui Nowej Gwinei: Ks. Rektora Bogdana Cofalika MSF i Ks. Krzysztofa Stachowiaka MSF (pracujący na terenie Diecezji Goroka) oraz Ks. Dariusza Kałużę MSF, Ks. Stanisława Banasińskiego MSF, Ks. Damiana Szumskiego MSF i najmłodszego w Papui misjonarza Ks. Krzysztofa Sokoła MSF, który przybył na PNG w grudniu 2012 r. (pracujący w Diecezji Mendi).

W czasie wizytacji Ks. Generał spotkał się z biskupami obydwu diecezji: Ks. Francesco Sarego SVD – biskupem Diecezji Goroka oraz z Ks. Donaldem Lippertem OFM Cap, biskupem Diecezji Mendi. Obaj biskupi wyrazili wdzięczność za pracę polskich misjonarzy i prosili o kolejnych misjonarzy, którzy podjęliby misyjną działalność w ich diecezjach. Wielką radość sprawił Ks. Generałowi ogromny misyjny entuzjazm pracujących w Papui Nowej Gwinei misjonarzy, pomimo licznych trudności, a nawet niebezpieczeństw, jakie napotykają w ich misyjnych działaniach.

Piękne świadectwo o pracy polskich misjonarzy Świętej Rodziny na Papui złożyli tubylcy, którzy okazywali ogromną wdzięczność za pracę misjonarzy, ukazujących im Boga. W czasie każdego niemal spotkania z tubylcami prosili oni usilnie Ks. Generała, by nie zabierać im misjonarzy i nie zostawiać ich samych, a wręcz przeciwnie, by przysyłać kolejnych, tak samo dobrych misjonarzy, bo oni sami są jeszcze zbyt słabi, by móc podołać trudnościom, jakie napotykają , także ze strony sekt, które często są bardzo agresywne w stosunku do Kościoła katolickiego. Wielu z nich niedawno przyjęło chrzest, niedawno się nawróciło – potrzebują umocnienia w wierze, mają wiele pytań, na które oczekują odpowiedzi od ich duchowych przewodników – misjonarzy. Ks. Generał wyraził w podsumowaniu wizytacji nadzieję, że ta wizyta, choć krótka, będzie umocnieniem dla misjonarzy Świętej Rodziny, że odczują na nowo, iż tam w tych trudnych warukach klimatycznych i kulturowych są bardzo potrzebni.

Ks. Generał zachęcił Współbraci, by pomimo wielu zadań misyjnych mieli zawsze czas na modlitwę, podtrzymywanie świadomości bycia zakonnikami, a także wspólnotowe spotkania ze współbraćmi, które z pewnością stanowią źródło siły i oparcia do dalszej misji…

W oparciu o inf. otrzymane od Ks. Generała Edmunda Michalskiego MSF opracował ks. Bogdan Mikutra MSF, sekr. prow.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda