Pallotyni – WKS: Rozpoczęcie Roku Życia Konsekrowanego w Yamoussoukro

W pierwszą niedzielę adwentu 30 listopada 2014 r. w Katedrze św. Augustyna w Yamoussoukro Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczęliśmy Rok Życia Konsekrowanego. W tym dniu do katedry przybyły liczne siostry, bracia zakonni i księża z zgromadzeń zakonnych, instytutów i stowarzyszeń życia apostolskiego z całej diecezji.

Byli obecni między innymi dominikanie, kamilianie, franciszkanie, siostry karmelitanki, siostry Matki Bożej Miłości, oczywiście na Eucharystii nie zabrakło także księży pallotynów, którzy posługują w Bazylice Matki Bożej Pokoju w Yamassoukro. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił proboszcz Katedry ks. Nestor Kouassi Konan.

W homilii proboszcz przypominał, że dar życia konsekrowanego jest wielkim darem, który otrzymaliśmy od Boga. Mówił o wierności Chrystusowi i charyzmatom, którymi żyją poszczególne wspólnoty. Ks. Konan podkreślił także ważność obecności i posługi zgromadzeń zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego w diecezji Yamussoukro, chociaż czasem może niewidocznej dla naszych oczu, jak modlitwa. Na koniec zachęcił młodych, by nie bali się odpowiadać na głos powołania do życia konsekrowanego, które jest szczególną drogą do świętości. Podczas Mszy św. zostały przedstawione wszystkie zgromadzenia i stowarzyszenia życia apostolskiego posługujące w diecezji Yamoussoukro. Po Mszy św. młodzi mieli możliwość spotkania się z siostrami, braćmi zakonnymi i księżmi by dowiedzieć się coś więcej o ich życiu i posłudze.

We wtorek 2 grudnia 2014 r. w Bazylice Matki Bożej Pokoju przeżywaliśmy dzień skupienia, w którym wzięły udział wszystkie siostry, bracia zakonni i księża diecezjalni z naszego dekanatu Secteur Yves Blot w Yamoussoukro.

Dzień rozpoczęliśmy o godz. 8.30 odmawiając modlitwę różańcową, którą poprowadziły siostry Matki Bożej Miłości, następnie miała miejsce konferencja, którą wygłosił ks. Nestor Kouassi Konan. Po konferencji był czas medytacji i rachunku sumienia. Następnie odprawiliśmy nabożeństwo pokutne, po którym był czas Adoracji Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty i pojednania. Dzień skupienia zakończył się modlitwą brewiarzową.

Ks. Dariusz Sala SAC

Za: InfoSAC.