Rzym: Początek Roku Życia Konsekrowanego

Także w Rzymie rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego, który będzie trwał do święta Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2016 r.

W sobotę 29 listopada, w przeddzień inauguracji Roku życia konsekrowanego w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore odbyło się czuwanie modlitewne, któremu przewodniczył sekretarz Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, mons. Jose Rodriguez Carballo.

Pod koniec czuwania zostało przedstawione przesłanie wideo Ojca Świętego skierowane dla wszystkich konsekrowanych na całym świecie. Papież Franciszek, który odbywał w tym czasie apostolską podróż w Turcji, przypomniał zakonnikom i zakonnicom, że ich świadectwo życia ma być „jak lampa postawiona na świeczniku, który daje światło i ciepło całemu ludowi Bożemu”.

W niedzielę 30 listopada o godz. 10.00. kard. Joao Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. zakonników, przewodniczył uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Ne jej początku znów przemówił do zakonników swoim przesłaniem papież Franciszek.

Ogłoszenie Roku Życia Konsekrowanego ma miejsce z okazji 50. rocznicy promulgowania dekretu soborowego „Perfectae caritatis” o odnowie życia zakonnego.

lmb, foto: lmb

minoriti.sk

Za: www.franciszkanie.pl.