Włochy: pauliści promują Słowo Boże

Na zakończenie południowego spotkania z Papieżem na Placu św. Piotra rozdano 15 tys. egzemplarzy Biblii. Była to inicjatywa księży paulistów, którzy w ten sposób chcieli odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka do codziennego czytania Pisma Świętego i upamiętnić początek Synodu Biskupów, a także swój jubileusz. 

Towarzystwo św. Pawła powstało w 1914 r. i było pierwszym zgromadzeniem Rodziny św. Pawła, założonej przez włoskiego kapłana, bł. Jakuba Alberione. Celem zgromadzenia jest ewangelizacja za pośrednictwem środków społecznego przekazu, a nade wszystko rozpowszechnianie Pisma Świętego.

Pauliści planują w najbliższym czasie zorganizować na placach całej Italii publiczne czytanie Biblii, które będzie połączone z jej rozpowszechnianiem. Ze swą akcją promocji Słowa Bożego chcą wejść także do więzień, domów opieki, ośrodków dla uchodźców, itp. Dziś wieczorem w rzymskiej bazylice Matki Bożej na Zatybrzu fragmenty Biblii czytać będą Paul Bhatti i Andrea Riccardi, którzy podzielą się też świadectwem swej codziennej relacji ze Słowem Bożym.

bz/ rv

Za: Radio Watykańskie