Licheń: Koncert Głosy dla hospicjów

12162 zł udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego „Głosy dla hospicjów”, który w piątek, 3.10, odbył się w Domu Kultury OSKARD w Koninie.

Koncert rozpoczął się o godz. 19:00. Na początku wszystkich zgromadzonych powitał prowadzący muzyczne spotkanie Mirosław Jurgielewicz. Na scenę zaprosił ks. Piotra Wojtonisa MIC, nowego dyrektora Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu. Podczas krótkiej rozmowy publiczność mogła poznać osobę nowego szefa licheńskiej placówki. Następnie odbyła sie licytacja koszulek sportowych, które udało się pozyskać na tegoroczną licytację. Najwyższą cenę osiągnęła koszulka podarowana przez koszykarza Marcina Gortata z jego własnoręcznym podpisem. Za ten eksponat udało się uzyskać kwotę 1200 zł. Za 550 zł zlicytowano koszulkę drużyny Medyka Konin, mistrzyń Polski w piłce nożnej kobiet, z podpisami wszystkich piłkarek. 500 zł to kwota za kolejną koszulkę Marcina Gortata, z kolei za t-shirt piłkarza Wisły Kraków, Arkadiusza Głowackiego, pozyskano 500 zł. Łącznie z licytacji udało się uzyskać kwotę 5350 zł.

Po zakończeniu licytacji publiczność zgromadzona w auli widowiskowej Domu Kultury OSKARD w Koninie wysłuchała utworów w wykonaniu znakomitego polskiego multiinstrumentalisty i muzyka Stanisława Soyki. Artysta zaprezentował utwory do słów polskich poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Jarosława Iwaszkiewicza oraz Czesława Miłosza. Na koncercie pojawili się m.in. Małgorzata Waszak, starosta koniński, Marek Waszkowiak, wiceprezydent Konina, Mariusz Zaborowski, burmistrz gminy Ślesin oraz Józef Drop, wójt gminy Kramsk.

Koncert „Głosy dla hospicjów” został zorganizowany z okazji przypadającego w październiku światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów. Wszystkie środki, które udało się pozyskać zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu.

Robert Adamczyk / pk

Za: www.deon.pl